Festival SIGNAL

už zítra od 12. do 15. října 2017

Je nejnavštěvovanější pražskou kulturní akcí a nabídne více než dvě desítky světelných projekcí umělců z celého světa. Kromě tradičních míst, jako je kostel svaté Ludmily na náměstí Míru, můžete nově dorazit třeba do zahrad Anežského kláštera nebo údolí Botiče.

22 instalací, projekcí a videomappingu. To nabídne pátý ročník festivalu světla Signal. Festival bude mít i řadu novinek. Jednou z nich je rozdělení na dvě trasy.

Jedna trasa, která bude v centru města Prahy, druhá trasa bude spíše orientovaná směrem k Vinohradům. Počínaje náměstím Míru a v oblasti kolem Jiřího z Poděbrad, to znamená Praha 2 a 3

Novinkou je i galerijní zóna, která bude v Colloredo-Mansfeldském paláci, v zrcadlové kapli Klementina, Paláci U Stýblů a prostoru DUP36. Vrchol každého dne pak nastane přesně v 11 hodin na náměstí Míru.

Kromě videomappingu francouzského umělce Yanna Nguemy, který bude probíhat od 7 hodin každý večer na kostelu sv. Ludmily a v 11 hodin v rámci menší oslavy festivalu bude promítnuto všech 5 videomappingů za historii festivalu včetně toho nového," řekl Martin Pošta ředitel festivalu..

Festival se uskuteční od čtvrtka 12. do neděle 15. října. Kromě významných světových umělců dá prostor i těm českým začínajícím. Třeba jako je Bára Anna Stejskalová, která představí svůj projekt Heart.

"Heart je piano, které je obklopené 3D strukturou lidského srdce, která je potažená led páskami. Jedná se o projekt, který je interaktivní a zve toho diváka, aby se stal jeho součástí, tím že na piano bude hrát," řekla Bára Anna Stejskalová, autorka instalace.

Festival světla Signal je nejnavštěvovanější kulturní akcí České republiky. V minulém roce ho navštívilo více než půl milionu lidí.

Další o festivalu SIGNAL zde.

 

11. 10. 2017