Ing. Alena Špitálská - kandidát do poslanecké sněmovny

za Prahu 7 - kandidát č. 14 !!!!

Ing. Alena Špitálská

Kandidát č.14 kraje Praha do PSP za Hnutí ANO 2011.

V rámci ANO působím od r. 2012 a jsem jedním se zakládajících členů a zároveň místopředseda OO Praha 7.

Kdo chce změnu – podpoří ženu       

Ženy mají od přírody danou intuici jak rychle řešit problémy a předcházet jim, což je spojené s ochranou potomků. Muži více a déle diskutují o tom, co by se mělo udělat, ženy rychle vyřeší jak a neotálejí s realizací. Nastal čas řešit!

Voliči ANO, podpořte (kroužkujte) 14, se mnou bude váš hlas slyšet!

ODKAZ na FaceBook

Nejdříve něco o mě:

Jsem pražský patriot, v Praze 7 jsem se v roce 1952 narodila a žiji tu i se svou dcerou dodnes. Mezi mé srdeční záležitostí patří ovocnářství, zvířátka, kutilství a sběr hub, čemuž se věnuji převážně na našich zahradách na Vysočině a na budějovicku. Mým oblíbeným sportem je plavání a potápění.

Mám vysokoškolské vzdělání a praxi v oblasti zemědělství, potravinářství, životního prostředí, projektování, ekonomie (investice) a realit.

Po několikaletém působení v zemědělské prvovýrobě jsem více než 20 let jsem pracovala ve státní správě převážně v manažerských pozicích a podílela jsem se též na zpracování podkladů pro návrhy vládních usnesení a zákonů zejména z oblasti zemědělství, potravinářství a obchodu (federální kontrola) a interních předpisů (Vězeňská služba, g.ř.). Kromě toho jsem několik let působila v oblasti vzdělávání, respektive rekvalifikací pro skupiny ohrožené nezaměstaností.

Své vzdělání a praxi chci zúročit v rámci činnosti v poslanecké sněmovně zejména tím, že bych se pokusila zasadit o zvýšení soběstačnosti státu především v zemědělské prvovýrobě a následné výrobě potravin. Je to oblast, která je dlouhodobě podceňovaná, přestože bez jídla a pití nemůže nikdo přežít. Je nutné si to uvědomit a konečně pozvednout zemědělství a potravinářství na preferované strategické odvětví, tak jak je podporováno v řadě jiných států západní Evropy.

Dále chci podpořit oblast životního prostředí a ochrany přírody a to zejména zvýšením profesionalizace. V současné době v této oblasti existuje řada spolků a neziskových organizací, které sice v dobré víře, ale amatérsky prosazují dílčí cíle, bez znalosti souvislostí a následků.

S uvedeným souvisí i podpora přiblížení zpět k přírodě zejména zvýšením využívání potravin z přírodních zdrojů, bylinných přípravků, jak k prevenci, tak i podpoře terapií s významným omezením chemie, což je potřebné dostat do povědomí co nejširší veřejnosti.

Své znalosti a zkušenosti chci využít též při efektivním řešení života seniorů na důstojné úrovni a při řešení problematiky dostupnosti bydlení pro všechny věkové kategorie.

Mé souhrnné priority:

Trvám na národní nezávislosti, posilme svou suverenitu, nespoléhejme na pomoc západních států, nejlepší ochrana je silná armáda, bezpečné hranice.

 Máme strategické umístění ve středu Evropy, jsme jejím srdcem. Využijme toho, přestaňme se otáčet střídavě na východ nebo západ, buďme neutrální. Máme právo jít vlastní cestou.

Vyjednávejme nejlepší podmínky pro nás. Staňme se druhým Švýcarskem!

Věřím v naši budoucnost, věřím v Českou republiku, věřím v korunu, v naši vlastní měnu, vlastní měna je jeden ze znaků suverenity! Stabilní koruna = silná ekonomika.

Vlastní měna + silná armáda = svoboda.

Trvejme na dodržování našich zákonů, nikdo se nesmí vměšovat! Žádné kvóty pro azylanty, přijímání vybraných uprchlíků pouze dle našich zákonů, výhradně legální uprchlíci, zdravotně prověření! Domluvme jednotný postup s národními státy s obdobnými zvyklostmi a zájmy nejen proti nelegálním migrantům, spolupracujme s ostatními státy střední a východní Evropy!

Nesouhlasím s hazardem se sociálními jistotami! Je třeba hájit sociálně spravedlivý stát. Vše musí být vyvážené, právo na práci = právo na život. Podporu rodinám, jistotu seniorům. Stát se musí nejdříve postarat o své občany! Kdo celý život pracoval, musí mít jistotu důstojného života ve stáří, ne živoření nebo přežívání! Za zločiny bohatých nesmí platit běžní lidé!

Nedovolme další privatizaci státu. Obnovme tradici v řemeslech, využijme zručnost a šikovnost zděděnou po předcích, znovu budujme průmysl, zemědělství, přestaňme podceňovat soběstačnost!

Za práci vyšší platy, za zločin tvrdší tresty. Zvyšme ekonomiku nejen státu, ale i občanů. Ceny již narostly na úroveň západních států, nyní musí na stejnou úroveň narůst i příjmy všech kategorií řádných občanů! Naši předkové měli výstižné přísloví: Bez práce nejsou koláče! Zkusme se tím zas řídit!

 

 

18. 10. 2017