Nová hasičská centrála v Holešovicích bude mít i potápěčskou základnu

Stavět se začne v srpnu Zdroj: blesk.cz

Už ne na Vinohradech, ale v Holešovicích budou mít pražští hasiči svou novou centrální základnu. Dočkat by se jí Pražané měli co nejdříve. Už v srpnu se totiž počítá se zahájením její výstavby, která by ministerstvo vnitra měla vyjít na téměř 350 milionů korun. Její součástí by měla být také výjezdová základna zdravotnického záchranného sboru, kterou zafinancuje magistrát.

 V Argentinské ulici je nyní hasičská základna. Jedná se o celodřevěné montované stavby staré 76 let, které neposkytují hasičům důstojné zázemí a při vytápění se plýtvá energií. Staré budovy budou zbourány a na jejich místě vznikne nová centrála. Kromě centrální stanice tady budou mít hasiči například také potápěčskou základnu. "Plánujeme tam mít i prostor pro požární prevenci, aby lidé, co jezdí s projekty, to neměli tak daleko," řekl ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Roman Hlinovský.

Do tří let hotovo? "Máme hotový projekt, máme vybránu stavební firmu, jsme před podpisem, a rádi bychom na konci srpna poklepali na základní kámen. Jsme hodně daleko a jsme před předáním staveniště," uvedl Hlinovský.

1. 8. 2019